První hackathon: Digitální akademie

Náš úplně první hackathon se odehrál v rámci Digitální akademie. Mentoři, lektoři a koučové si vyhradili celý den na to, aby nám radili a pomáhali. Anežka s Adamem z aLook se vzdali rodinné soboty, a místo odpočívání s námi kódili a vizualizovali. V kombinaci se spoustou kávy a energidrinků to byla velká motivace s projektem pořádně pohnout! Na konec hackathonu byly naplánovány první prezentace výstupů z našich projektů. Poprvé jsme tak mohly vidět, na čem pracují ostatní holky.


Druhý hackathon: Datafesťák

Abychom se odreagovaly od projektu, rozhodly jsme se vyrazit do Hradce Králové na Datafesťák, který pořádal Bizztreat. Sice to znamenalo vstávání brzo ráno, ale naštěstí jsme se mohly svézt z Prahy s Pavlou a Ditou, díky, holky! Takže jsme konečně někde byly včas.

Po celém dni plném zajímavých přednášek přišlo zahájení hackathonu. Kluci z Bizztreatu pro nás v DA připravovali nějaké lekce, takže jsme se přece jenom trochu znali. Tomášovo mávání z druhého konce přednáškového sálu bylo jasným znamením, že od teď jsme součástí týmu. Navíc jeho téma bylo geniální. Nejdřív jsme myslely, že naším úkolem bude nosit pivo a kafe, ale to jsme se sakra pletly. Na projektu je vždycky co dělat, a i pro začátečníky, jako jsme my dvě, se našla práce, a to zdaleka ne podřadná.

Hned jsme se pustily do práce, bylo potřeba zjistit, jak jsou videa pro dospělé nejčastěji otagována, rozkategorizovat je, promyslet, jak to do celého projektu zakomponovat. Sledování videí nám přineslo určité nové zkušenosti a pohledy na věc. Skončily jsme až po 3 ráno. Pokud hledáte odborníky na zkratky, jsme to my dvě.

Víte, co znamená bbw?

Jako bonus jsme byly na workshopu o machine learningu, který nám pomohl s naším vlastnímm projektem. Potom byl čas se mírně občerstvit a pustit se do práce!

Na řadu přišlo SQL v Keboole, textová analýza a vizualizace. Náš tým čítal 7 lidí. Někdo programoval, dělal webscraping, webovky, databázi a spoustu další práce, takže si asi dokážete představit, kolik může být odvedeno práce za necelých 24 hodin.

Účastníci hackathonu ale spolupracovali i napříč týmy. Potřebujete textovou analýzu ve 2 ráno? Není problém. Web scraping? Radu s Keboolou? Nový úhel pohledu? Taky v pohodě. Prostě tak to funguje, na hackathonu jste v tom všichni společně. Musím říct, že budu mít ještě dlouho o čem vyprávět!

Ale k věci. V sobotu odpoledne bylo vyhlášení nejlepšího výstupu, a my vyhráli!

Hackathon i celý fesťák nám tak přinesly strašnou spoustu nových informací, zkušeností a kontaktů. Pokud na náš blog zabloudí někdo z organizátorů nebo účastníků, chceme poděkovat za takovou příležitost! Na projektu z hackathonu rozhodně nepřestáváme pracovat. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!